Hyggeligt og charmerende ældre sommerhus tæt på De Sorte Huse og Vesterhavet
Midt i Agger by og i rolige omgivelser ligger dette hyggelige, ældre og charmerende sommerhus – kun en kort gåtur fra både Vesterhavet og de karakteristiske Sorte Huse. Huset er centralt beliggende, men samtidig fredeligt placeret, så man kan nyde ferien i afslappende omgivelser.
Sommerhuset er i to plan og er indrettet på en personlig og lidt speciel måde, som giver huset masser af charme.
På 1. sal findes et repos med to enkeltsenge samt et soveværelse med dobbeltseng.
I stueplan ligger et gæstetoilet under trappen med WC, håndvask og skabe. Her er også en hyggelig kombineret spisestue og TV-stue med brændeovn, internet og stor fladskærm. Der er både tysk parabol samt DR1, DR2, TV2, NRK, Sverige 1 og ZDF, og derudover er der Google Cast.
Stueplan rummer også to soveværelser med dobbeltsenge. Fra det ene er der gennemgang til et stort badeværelse med WC, håndvask, skabe, lille bruseniche samt vaskemaskine og tørretumbler. Badeværelset har desuden et SPA-badekar.
Køkkenet er velfungerende og ligger i åben forbindelse med stuen, hvor der både er spisebord og sofagruppe.
Til huset er der indgang via en hyggelig nord-østvendt udestue med spiseplads og mulighed for at åbne døre og vinduer til to sider, så man kan nyde den friske luft og lyset.
Udenfor findes en lille lukket gårdhave med tørresnor samt en tilbygning med arbejdsbord.
Huset opvarmes med fjernvarme og brændeovn og er derfor dejligt lunt og behageligt at opholde sig i hele året.
Faciliteter i sommerhuset
Få overblikket over alle sommerhusets faciliteter og praktiske informationer
Fakta om sommerhuset
1 badeværelse m. bruseniche og spa**Gæstetoilet
Antal soverum:
Dobbeltseng
2 enkeltsenge
2 enkeltsenge
Dobbeltseng